Implanty Gliwice

Implanty zębowe – niezawodna metoda na odzyskanie naturalnego uśmiechu.Implanty zębowe to nowoczesna metoda pozwalająca w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego uzupełnić braki w uzębieniu. Sam implant wyglądem przypomina śrubę i wprowadzany (wkręcany) jest do kości szczęki bądź żuchwy. Wykonane są z tytanu lub jego mieszaniny. Cały implant zębowy schowany jest w kości szczęki, a na jego górną część, widoczną w dziąśle, nakładany jest filar, który stanowi podstawę do późniejszego umieszczenia korony lub mostku imitującego naturalnego zęba. O ilości implantów u danego pacjenta decyduje Chirurg implantolog – wszystko zależy od objętości i gęstości tkanki kostnej w miejscu wszczepiania danego implantu.

Jak wybielić zęby domowym sposobem?

Wszczepienie jednego implantu umożliwia także odbudowę kilku zębów, które umieszczane są na mostku porcelanowym. Dyskomfort psychofizyczny spowodowany utratą zębów. Utrata zębów wiążę się nie tylko z upływającym czasem, ale często spowodowana jest przeróżnymi chorobami przyzębia oraz brakiem higieny jamy ustnej. Stan naszego uzębienia zależy od wielu czynników. Niewątpliwie braki w uzębieniu powodują spadek poczucia wartości oraz ograniczają funkcję życiowe człowieka. Dlatego właśnie, implanty dentystyczne, stosowane w stomatologii od wielu lat są świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem utraty pojedynczych zębów lub całkowitego bezzębia (implanty Gliwice).

Ile trwa zabieg wszczepiania implantów zębowych?


Wszczepianie pojedynczego implantu zazwyczaj trwa około godziny. Następnie implant musi zespolić się z kością i trwa to około 3-6 miesięcy. Wszystko zależy jeszcze od naturalnych uwarunkowań pacjenta, ponieważ w niektórych przypadkach cały proces może ulec skróceniu. Po tym czasie w miejscu wszczepienia implantu wykonuję się nacięcie w błonie śluzowej, które umożliwia przedostanie się przez dziąsło i zamocowanie korony na implancie. Etap ten wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu. Przez około 2-3 dni dziąsło może być opuchnięte z towarzyszącym lekkim bólem, który może nasilać się wskutek wysiłku fizycznego lub gwałtownego ruchu głową.

Ceny implantów zębowych


Implanty ceny uzależnione są od wielu czynników – m.in. od rodzaju implanta, producenta, doświadczenia chirurga implantologa, predyspozycji zdrowotnych pacjenta oraz metody leczenia. Koszt leczenia zazwyczaj podzielony jest na część chirurgiczną, w której następuję wszczepienie implantów zębowych oraz część protetyczną polegającą na umieszczeniu na implancie korony lub mostku. Implanty cennik oscyluje na poziomie 4000 - 6000 zł za pojedynczy implant z koroną.

Wady implantów zębowych


Niewątpliwie największą wadą implantów zębowych jest ich cena. Decydując się na wszczepienie implantów należy się liczyć z możliwością nieprzyjęcia poszczególnego implanta wskutek zapalenia, ale ryzyko infekcji wpisane jest w każdy tego rodzaju zabieg. Do wad należy również zaliczyć długi okres pomiędzy wszczepieniem implanta a umieszczeniem na nim korony. Implanty zębowe – w odróżnieniu od tradycyjnych protez - nie są niestety refundowane z NFZ.

Zalety implantów zębowych


Największą zaletą posiadania implantów zębowych jest ich trwałość i niezawodność. Implanty zębowe są najbardziej zbliżone swoją fizjonomią do naturalnych zębów, dzięki czemu poprawia się wymowa oraz komfort w trakcie spożywania posiłków. Leczenie implantologiczne pozwoli także uniknąć spiłowania naturalnych, przyległych zębów. Implanty eliminują potrzebę wyjmowania ruchomych protez, używania klejów oraz wiążący się z tym dyskomfort. Implanty pomagają ponadto zachować strukturę twarzy. Niektóre gabinety stomatologiczne dają gwarancję na wszczepiony implant – nawet do 40 lat! Badania pokazują, że w 98% przypadków, wszczepianie implantów zębowych kończy się sukcesem. Gabinety implantologiczne w Gliwicach:

1 komentarz:

  1. Chcesz odzyskać twój naturalny uśmiech? Zapraszamy do naszego gabinetu: http://www.stomatologiarodzinna.net/

    OdpowiedzUsuń