Ile Kosztują Implanty Zębowe


Dzisiejsza stomatologia oferuje nam parę sposobów na odzyskanie swojego prawdziwego uśmiechu - od chociażby mostów po charakterystyczne ruchome protezy. Jednak naprawdę skuteczną i zdecydowanie najwygodniejszą opcją są właśnie implanty zębowe, na rzecz których zastępuje się powyżej wymienione metody. Wykonane z tytanu obojętnego dla ludzkiego organizmu i nie powodującego żadnych objawów uczuleniowych są póki co najlepszym wyborem dla pacjentów szukających rozwiązania problemu bezzębia. Implanty stomatologiczne wraz z umocowanymi na nich koronami to nie kamuflaż, a odtworzenie utraconych zębów! Jest to niezwykle komfortowy i błyskawiczny powrót do pięknego uśmiechu. Wszystko ma jednak swoją cenę, a cena implantów zębowych jest niestety dość wysoka.

Szukając przystępnie cenowo dostępnego gabinetu weźmy pod uwagę mniejsze miasta. Gabinety stomatologii estetycznej w dużych miastach będą na pewno droższe niż np. w mniejszym mieście takim jak Gliwice.

Co kryje się za pojęciem „zabieg implantów zębowych”?Cena Implantów Zębowych
Całkowity koszt implantów zależy oczywiście od tego, ile zębów utracił pacjent. Średnio zniwelowanie jednego ubytku waha się w granicach od 3000 do 5000 zł. Cena zależy m.in. od typu koron, jakie zażyczy sobie pacjent. Na dzień dzisiejszy najdroższą opcją są korony pełnoceramiczne LAVA, dające pewność niematowego zabarwienia zęba, a co za tym idzie najlepszego końcowego efektu estetycznego. Tańszym wyborem jest na pewno standardowa korona porcelanowa na metalowej podbudowie. Dokładne cenniki implantów można znaleźć na każdej oficjalnej stronie gabinetów stomatologicznych, oferujących wykonania zabiegów odtwarzania ubytków za pomocą implantów zębowych. Całe leczenie składa się ze wszczepienia implantu, odsłonięcia go oraz wbudowania na nim korony, będącej plastycznym odwzorowaniem utraconego zęba. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, co czyni go zupełnie bezbolesnym. Pewien dyskomfort pojawia się dzień lub dwa dni po wbudowaniu implantu – wtedy zaleca się zażycie zwyczajnych leków przeciwbólowych, które powinny poradzić sobie z tą znikomą dolegliwością.

Przed zabiegiem stomatolog bada pacjenta oraz dokładnie wyznacza miejsce, w którym ma zostać ulokowany implant zębowy (przy pomocy zdjęcia RTG, który zdradza rozmieszczenie zębów leczonego). Następnie poprzez wykorzystanie specjalistycznego sprzętu w postaci wiertła pilotującego nawierca kanał, w którym umieszczony zostanie tytanowy korzeń. Po wszystkim błona śluzowa zostanie zszyta. Gdy jest to w danym momencie możliwe zakłada się koronę tymczasową (lub też most), by po ok. 3 miesiącach dokończyć leczenie i zwieńczyć pracę protetyczną koroną. Szwy zaś ściągane są już po tygodniu od ich założenia. Implanty zębowe są niezwykle wytrzymałe, zatem pacjent nie będzie musiał się martwić żadnymi usterkami technicznymi. Jednak podczas kilku pierwszych dni po ich założeniu należy zaprzestać palenia papierosów i delikatnie szczotkować okolice nowej protezy. Ważne są też regularne wizyty u stomatologa (szczególnie ważne jest to na samym początku posiadania implantów).

  Implanty cennik mają wysoki... dlaczego warto?


Implanty Cennik
Pacjent odzyskując swój wcześniejszy uśmiech, zyskuje również lepsze samopoczucie i odbudowuje pewność siebie. Problemy z wadą wymowy, jakie są dość powszechne przy posiadaniu protez, w tym przypadku nie mają miejsca. Implanty zębowe są trwałe i wygodne, więc pacjent nie będzie odczuwał niewygody czy też „ciała obcego” w jamie ustnej. Samo spożywanie pokarmów staje się czymś stuprocentowo komfortowym!

Na dzień dzisiejszy jest to bezapelacyjnie najlepszy wybór dla osób, które cierpią na brak zębów, ponieważ implanty stomatologiczne dają gwarancję estetyki oraz pełnej funkcjonalności. Nie sposób jest odróżnić zęba naturalnego od korony umocowanej na tym właśnie implancie. Pacjent nie musi rezygnować z żadnych twardszych przysmaków, a dodatkowo zachowana jest pełna higiena jamy ustnej. Posiadając zwykłą protezę leczony narażony jest na dostawanie się pod nią drobin jedzenia, co jest niekomfortowe i prowadzi do gnicia tychże resztek. Implanty zębowe traktuje się jak prawdziwe zęby – należy szczotkować je minimum trzy razy dziennie, używać nici dentystycznych oraz kilka razy do roku umawiać się na wizyty kontrolne u stomatologa.

Implanty Gliwice mogą kusić niską ceną lecz pamiętaj aby znaleźć kompetentny gabinet zanim zdecydujesz się powierzyć swoje uzębienie nieznajomemu stomatologowi.

1 komentarz:

  1. Zapraszam do naszego gabinetu gdzie oprócz implantów można wykonać wiele innych zabiegów dentystycznych takich jak na przykład wybielanie czy wypełnianie ubytków. Zapraszam na : http://www.stomatologiarodzinna.net/

    OdpowiedzUsuń